JİMNASTİK NEDİR?

Jimnastik nedir? kısa tarifi fiziksel gelişimi sağlayan,iskelet ve kasların belli bir düzen içindeki hareketler olarak tanımlanabilir.

Ritmik Jimnastik Kursu
Ritmik Jimnastik Kursu

BEDEN GÜÇLENDİRME

Jimnastik kursu, bedeni, Amaç fizik yapısını güçlendirme ve geliştirme amacıyla düzenli hareketlerin oluşması.Bedeni uzun süre dayanıklı olması ve güçlendirmek için yapılan kasların yapılacak yüklenmelere dayanmasıdırantrenman ve bir dizi kültür, fizik hareketleri jimnastiğin kapsamına girer.

Jimnastik Kursu
Jimnastik Kursu

KAS GELİŞİMİ

Kasların ve vücudun düzenli hareketler ile fizik yapısını geliştirmeyi sağlayan spor tanımı doğru olur.Dünyanın her bölgesinde diğer alternatif sporlarda önemli yer tutmaktadır. Gerek fiziki gelişim gerekse de sağlık açısından her spor öncesi mutlaka yapılması gerelidir. Sadece spor branşı değil ısınma amaçlıda yapılan uygulanan bir spordur. Jimnastik ülkemizde ve tüm dünyada federasyon tarafından resmi spor dalları arasında yer almaktadır.

Jimnastik, vücudun düzenli hareketler ile fizik yapısını geliştirmeyi sağlayan spor biçimidir. Dünyanın her yerinde gerek fiziki gelişim gerekse de sağlık açısından uygulanan bir spordur. Bu spor ise Türkiye’de de federasyon tarafından resmi spor dalları arasında yer almaktadır.

Temel Jimnastik Kursu
Temel Jimnastik Kursu

SAĞLIK AÇIDAN JİMNASTİK

jimnastiğin farklı Spor dalları kadar başka bölümleri bulunur. Bu bölümleri jimnastik dalından bağımsız amaçla da yer alabilmektedir.

Örneğin vermek gerekirse tıbbi jimnastik nedir? diye sorarsak; Sakatlıklarda baş vurulan yöntem olarakta karşımıza çıkıyor. Fizyoterapi olarak uygulanan jimnastik hastaların iyileştirmesi için destek amaçlı uygulanır.Spor dalı olarak tanımlanmayan, ağırlıkla bilim çalışmalarında uygulanan ve iyileştirmeyi esas alan bir bölümdür.

JİMNASTİK NEDİR?
Etiketlendi: