İstanbul Jimnastik Okulu ;

İstanbul Jimnastik Okulu 1994 yılında temelleri atılan kulübümüz 29 yıldır organizasyonlara  devam etmektedir. Geleceğe Spor ahlakı ile yoğrulmuş, Spor etiğini soluyarak, sağlıklı nesiller yetiştirmektir. İstanbul Jimnastik Okulu olarak Bünyemizde Temel Jimnastik, Ritmik Jimastik ve Jimnastik Kursu gibi Spor organizasyonu ve programlar yaparak toplumumuza önemli katkı sağlamaktır.

İSTANBUL JİMNASTİK OKULUNUN AMACI

İstanbul Jimnastik Okulu’nUn amacı gelecekte kişiler arasında ki farkları belirleyecek olan teknik imkanlar olmayacak, kişilerin sahip oldukları deneyimler olacaktır. Hayat boyu devam edecek olan eğitime katkı vererek bu eğitim sürecinin sağlam temeller üzerine oturmasını sağlamaktır. Gerek çocuk olsun , Gerekse yetişkin olsun amaç gelişime destek vermektir.

ÇOCUK JİMNASTİK KURSU

JİMNASTİK VİDEOSU İZLE

Jimnastik Kursuna minimum 4 yaşından (Jimnastik sporu için) başlayabilir. Yalnız bu başlangıç yaşı, çocuğun komut almasına, ailenin yetiştirme tarzına, karakter özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle başlama yaşı 4 yaş olduğu için tüm sporların öncesinde yer alabilen, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Jimnastik OkuluÇocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Jimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur.

Bu temel eğitimi almış olan çocuklar ileride branş değişikliği yaptıklarında dahi, herhangi bir bireysel veya takım sporuna bir adım önde başlayacaklardır. Kısacası, Denge, Kuvvet, Çabukluk, Esneklik, El- Göz / Sinir- Kas koordinasyonu ile birlikte çocuğa, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırmaktadır.