İstanbul Jimnastik Okulu

Ritmik Jimnastik Okulu; Ritmik Jimnastik Kursu programı Aquakamp Jimnastik salonun da yerli ve yabancı antrenörler eşliğinde gerçekleşmektedir.

Türkiye de yapılan Ritmik Jimnastik müzik ile sporun muhteşem uyumu seyircilere görsel olarak bir ziyafet çekmektedir. Son yıllarda dünyada en çok tercih edilen branş jimnastik sporudur.

Kulüp Tescil No: Ritmik Jimnastik Okulu Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne bağlı Ritmik Jimnastik Branşı  34/02044 tescil numaralı resmi kuruluştur.

 

Ritmik Jimnastik Okulu Grup Programı

Ritmik Çalışma Yeri  TEMEL EĞİTİM GRUBU; Burhan Felek Sportif Kompleksi Ekrem Koçak A Blok Temel Jimnastik Salonunda
HOBBY  & İLERİ SEVİYE YARIŞMACI GRUBU ; Burhan Felek Sportif Kompleksi Milli Takımlar Ritmik Jimnastik Salonunda çalışma ve Antrenmanlarını Yapmaktadırlar.ZEYNEP KAMİL – ÜSKÜDAR / İSTANBUL 
Ritmik Çalışma Günleri & Saatleri Cumartesi  –  Pazar     : 13:00 – 14:00 (Hobby Grubu)

Cumartesi – Pazar       : 14:00 – 16: 00 (A Grubu ) 

Pazartesi                          :19:00 – 20:00 (A Grubu)

Salı                                      :17:00 – 19:00  ( A Grubu )

Çalışma Grupları

Hobby Grubu ( Başlangıç Seviyesi)

 A – B – C Grubu (İleri Seviye yaş grupları ve Yarışmacı Sporcu Grupları)

Ritmik Yaş Grubu 04 – 12 Yaş
Ücret HOBBY  GRUBU    = 4 Haftalık / haftada 2 saat / 8 ders   :   3000 TL

C GRUBU                  =  4 Haftalık / haftada 4 saat  / 16 ders   :  3750 TL 

YARIŞMACI GRUP = 4 Haftalık / haftada 4 saat  / 24 ders   :   4000 TL 

NOT: Ritmik Jimnastikte her ders “1” saat (60 Dakika) sürmektedir. Ritmik Jimnastik Yarışma gruplarında ise her ders “2” saat (120 Dakika) sürmektedir.

                                                                         JİMNASTİK VİDEOSU İZLE


Özel Ritmik Jimnastik Dersi

Çalışma Yeri Burhan Felek Ritmik Jimnastik Antrenman Salonu  ZEYNEP KAMİL – ÜSKÜDAR / İSTANBUL 
Çalışma Günleri & Saatleri Jimnastik Antrenörümüz ile karşılıklı konuşularak gün ve saatler ayarlanmaktadır.
Yaş Grubu  Yetişkin / Çocuk
 10 Derslik Paket Ücreti   10.000 TL (10 Ders – 10 Saat)

NOT:  Özel jimnastik dersleri bire bir antrenör ile birlikte yapılmaktadır. Her ders “1”  saat (60 Dakika) sürmektedir.


RİTMİK JİMNASTİK OKULU

1994 Yılında, Kurulduğu günden günümüze kadar Ritmik Jimnastik sporuna birçok  Milli  sporcular yetiştirmiştir. Türkiye de yapılan Ritmik jimnastik kursu, Temel jimnastik kursu, Artistik Jimnastik, Trambolin Jimnastik , Sportif Aerobik ve Ritmik Jimnastik kursu branşlarında faaliyet gösterip yarışmalara katılıyor. Aqua Kamp  yıllardır Spora ve Sporcuya verdiği önemle hizmetinizdedir. Yetişkin Jimnastik, Pilates ve Çocuklara özel veya grup dersleriyle, stüdyo derslerimizle aradığınız her şeyi Aqua Spor Kulübünde bulabilirsiniz. Sizleri de aramıza bekliyoruz…

Wordpress Gallery Plugin Free

RİTMİK JİMNASTİK KURSU NEREDE? NASIL ULAŞIRIM? Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından denetlenen Ritmik Jimnastik Kursu ve Aquakamp çocuk gruplarına yönelik eğitim vermektedir.  Üsküdar –  Zeynep Kamil de Burhan Felek Spor tesisleri karşısında bulunan Sağlık Meslek Anadolu Lisesi kapalı spor salonunda hizmet vermektedir. Üsküdar Burhan Felek Spor Kompleksi içinde bulunan Kubbe Salonda  Yapıldığı Ritmik jimnastik çalışmalarını yapmaktadır. Her iki Jimnastik Salonunun da İşletmesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne aittir.


ULAŞIM

Ritmik Jimnastik Salonuna her semt’en rahatlıkla ulaşabilirsiniz başta ; Acıbadem, Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy, Ataşehir, Koşuyolu, Zeynepkamil, Göztepe‘den otobüs yada dolmuş ile tek vesaitle gelebilirsiniz.  Kendi aracınız ile geldiğinizde okulun oto parkını ücretsiz kullanabilirsiniz.


Ritmik jimnastik Okulu Adres Bilgileri:

Burhan Felek Ritmik Jimnastik Antrenman Salonu: Alaattin Yavaşça Sokak No:10  D:1 P.k:34662 Üsküdar – Altunizade / İSTANBUL


Eğitmenler

Eğitmenlerimiz spor akademisi mevzunu yada kendi konusunda ihtisas yapmış Ritmik jimnastik milli takımında bizleri uzun yıllar temsil etmiş ve milli takım hocalarından oluşmaktadır. Antrenörlerimiz Pedagojik Formasyon konusunda (Çocuk Psikolojisi ) Eğitimi almışlardır. |Ritmik jimnastik kursu

Ritmik jimnastik Grupları

Çocuklarımız yaş gurubu ve seviyelerine göre  maksimum 8 – 10 kişilik gruplara ayrılarak, Antrenörler eşliğinde çalışmalarını yaparlar. Cimnastik kursu çalışmaları her ders 1 saat olarak düzenlenir. Ritmik Jimnastik Kursu çalışmalarımız aylık katılım şeklindedir. Eğitim sonunda sporcular temel hareketler olan ; Öne Taklalar, Geriye Taklalar, Amut, Çember, Kipe gibi temel hareketleri öğrenmiş olurlar. Temel hareketler öğretilir. İleri seviye jimnastik için branşlaşma eğitimi alan sporcular, yarışmalara Aqua Spor kulübü adına lisans alarak katılabilir.

Wordpress Gallery Plugin Free

Ritmik Jimnastik

Ritmik cimnastik sanatın çeşitli tekniklerle buluştuğu estetik ve zerafetin ön planda olduğu bir spor dalıdır. Görsel beğeniye hitap eden Ritmik Jimnastik tarihsel gelişim sürecine baktığımızda, Sanatın birçok dalının etkisi altında kaldığı görülmektedir. Başlıca yararlandığı alan dans sanatı olmuştur. Özellikle klasik ve modern bale, milli danslar, folklor, ritmik cimnastik etkisi altında kaldığı başlıca branşlardır. Ritmik Cimnastik kullanılan aletler olimpik sıraya uygun olarak: ip, çember, top, labut,kurdeledir. Ritmik Cimnastik yarışmalar, dünya genelinde ferdi ve grup şampiyonları olmak üzere iki şekilde düzenlenmektedir. Ritmik  en önemli kısım vücut hareketleri ve alet kullanımıdır.

Ritmik Jimnastik Kursu
Ritmik Jimnastik Kursu

İP

Dinamiklik isteyen bir alet olup;atlamalar, sekizler, çevirmeler, rotasyon hareketleri, küçük ve büyük atış çeşitleri yapılır. Bu hareketlere çeşitli kombinasyonlar eklenebilir.

ÇEMBER

Daha fazla esneklik ve teknik beceri gerektiren bir jimnastik aleti olup çevirmeler, vücutta ve yerde çeşit yuvarlamalar, rotasyonlu hareketler ve atışlar yapılır. Çocukları en kolay öğreneceği hareketlerin   başında gelmekte ve  Jimnastik büyük zevkle yaptıkları ve hemen hemen   her küçük alanda yapmaya çalıştıkları bir yan perende dir.

TOP

Vücudun üzerinde yuvarlanması, sektir, yumuşak ve dişiliği ön plana çıkaran hareketlerin birleşmesi ile zerafet ortaya çıkar.

LABUT

İki parça halinde bir jimnastik aleti olup devamlı hareket halindedirler. Küçük, orta, büyük daireler, değirmenler, vuruşlar, çeşitli asimetrik hareketler, tek ve çift labut atış teknikleri vardır.

KURDELE

Akıcı teknik hareketler ve vücut elementleri birbiriyle mükemmel bir uyum içinde olup kullanımı için daha fazla güç ve koordinasyon gerekir. Bu alete ait teknikler arasında: spiraller, zikzaklar, daireler, yüksek atışlar, bumeranglar sayılabilir.


2023 – 2024 yıllık faaliyet programında çocuk gelişimi için rutin hale gelen kış  jimnastik kampı düzenlemeyi uygun bulmuş ve eğitmenler konuları işlerken düzeyli tartışma ortamı olmuştur. Süper yerli ve yabancı eğitmenler eşliğinde antrenman yaparak Milli takım seviyesine çıkma şansı yakalamış olacaklar.Zariflik ve estetik müzikle birleştiği istenilen seviye kontrol altına alındı hava durumu net olduğu zaman gerekli yaptırımlar.

Çocuk resim ve spor aynı anda yazma gibi tedarik yapacak sanatsal yetenekleri görevleri yerine getirmek için geliştirmeyi amaçlayan dengeler değişti son olarak görev verildi.Ekonomik konuları çok fazla dikkate almayınız böyle şartlar için büyük devlet bu gibi sorunları çözecek güçtedir.