Çocuk Cimnastik / Jimnastik Kursu Temel Eğitimi:  Jimnastik vücudu esnetmek için bazı hareketler ve aletler ile yapılan spordur. Jimnastikte yapılan hareketler ile vücut esneklik kazanır ve bedenin fiziksel yapısını düzenlenir.

Jimnastik sporu tarihte soylu ailelerin çocuklarının aldığı bir ders iken daha sonra tüm dünyada herkesin yapabildiği bir spor olmuştur. Jimnastik sporunu daha çok kız çocukları tercih etse de bu sporda cinsiyet ayrımı yoktur. Kızlar ve erkekler aynı anda grup çalışması olarak yapabilir.

Hafta Sonu Jimnastik Kurs Programı

Çalışma Adresimiz Temel Eğitim Grubu; Burhan Felek Sportif Kompleksi Ekrem Koçak A Blok Temel Jimnastik Salonunda
Hobby  & İleri Seviye Yarışmacı Grubu; Burhan Felek Sportif Kompleksi Milli Takımlar Ritmik Jimnastik Salonunda çalışma ve Antrenmanlarını Yapmaktadırlar.
Zeynep Kamil – Üsküdar/ İSTANBUL 
Günler Cumartesi  –  Pazar
Saatlerimiz 10:00   – 11:00  / KURSİYER GRUBU Kayıtlar devam ediyor…

11:00   – 12:00  / KURSİYER GRUBU Kayıtlar devam ediyor…

13:00   – 14:00  / HOBBY GRUBU Kontenjanlar dolu!!!

14:00   – 15:00  / İLERİ SEVİYE GRUBU Kontenjanlar dolu!!!

15:00   – 16:00  / İLERİ SEVİYE GRUBU Kontenjanlar dolu!!!

16:00   – 17:00  / HOBBY GRUBU Kontenjanlar dolu!!!

Yaş grubu 04 – 12 Yaş
Ücret 8 Ders : 1000 TL’ DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA (4 Hafta – 8 Ders) 

NOT:  Jimnastik Kursu grupları 15- 17 kişiliktir  / Her ders 1 saat (60 Dakika) sürmektedir.

Hafta İçi Jimnastik Kursu Programı

Çalışma Adresi  Burhan Felek Ritmik Jimnastik Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.
Zeynep Kamil – Üsküdar / İSTANBUL 
Günler Pazartesi – Perşembe
Saatler 18:00 – 19:00  Kontenjanlar dolu!!!

19:00 – 20:00  Kontenjanlar dolu!!!

Yaş grubu 04 – 12 Yaş
Ücret  1000 TL’ DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA  (4 Hafta – 8 Ders)

NOT:  Jimnastik Kursumuzda gruplar 15 – 17 Kişiliktir  / Her ders “1” saat (60 Dakika) sürmektedir.

 

 

Özel Jimnastik Dersi

Çalışma Adresimiz Burhan Felek Ritmik Jimnastik Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.
Zeynep Kamil – Üsküdar / İSTANBUL 
Günler & Saatler Jimnastik Antrenörümüz ile karşılıklı konuşularak gün ve saatler ayarlanmaktadır.
Yaş grubu Yetişkin / Çocuk
10 Derslik Paket Program  Ücreti 3600 TL ( 10 Ders = 10 Saat )

NOT:  Özel jimnastik dersleri bire bir antrenör ile yapılmaktadır.
Her d
ers “1” saat (60 Dakika) sürmektedir.

Kaç Yaşında Jimnastik Eğitimine Başlanabilir

Jimnastik sporuna erken yaşlar da başlamak çok faydalıdır. Birçok insan jimnastik sporu hakkında görsel bilgiye sahiptir, ancak detaylı bilgiyi kimse bilmez. Göze hoş görünen ve oldukça estetik duran bu sporun tarihi eski Yunan medeniyetlerine kadar dayanır. Jimnastiğe başlama için çocuğun verilen komutları dinleme yetisine sahip olması gerekir. Bu da genel olarak “4” yaştır. Ne kadar erken yaşlarda jimnastik sporuna başlanırsa o kadar çok verim alınır.

Jimnastiğin Faydaları Nelerdir?

Jimnastik fiziksel beceri ve motor becerileri geliştiren bir spordur. Çocuğun aynı anda koordinasyonun sağlar. Fiziksel esneklik kasların daha sağlıklı olmasını ve çocuğun duruş bozukluklarının düzelmesine yardımcı olur. Aynı zamanda güven, cesaret, karalılık, çeviklik gibi kavramları tanıyarak kendine olan öz güveni artacaktır.

Müzik ve dans eşliğinde yapılan bu spor çocukların daha mutlu olmasını sağlar. Özellikle aletli jimnastikte çocuklar bu durumu oyun olarak algılar ve öğrenme daha çabuk olur. Okul başarısı yükselir. Jimnastik yapan çocuklar daha başarılı ve daha öz güvenli olurlar.

Jimnastik Nasıl Yapılır?

Jimnastik sporu için öncelikle yaş gruplarına göre sınıflandırma yapılmalıdır. Aynı yaş grubunun gelişimsel özellikleri aynı olduğu için öğrenme sırasında sorun çıkmayacaktır. Jimnastik sporu önce ısınma hareketleri ile başlar.

Bazı esneme ve ısınma hareketleri ile başlar ve hareketler ile devam eder. Her ders öncesi mutlaka esneme hareketleri yapılmalı ve ders oyun niteliğinde bitirilmelidir. Ters bir hareket yapılmaması için mutlaka uzman tarafından uygulamalı olarak bu dersler verilmelidir.

 

Jimnastik Okulu Adres Bilgileri:

Burhan Felek Ritmik Jimnastik Antrenman Salonu:
Alaattin Yavaşça Sokak Numara:10  Daire:1 P.k: 34662 Üsküdar – Altunizade / İSTANBUL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bedeni güçlendirmek, çevikliğini arttırmak, yeti kazandırmak adına yapılan alıştırmaların tümü, idman ve kültür fizik hareketleri jimnastik kapsamına girer. Jimnastik vücut kontrolünün maksimum seviyede olması gereken spor dallarından neredeyse ilkidir. Kuvvet, dayanıklılık, denge, çeviklik, esneklik ve disiplin gerektiren bu spor dalında adeta tüm kas grupları senkronize bir şekilde kullanılır. Antik Yunan dönemine kadar uzanan cimnastik – Jimnastik egzersiz hareketlerinden doğmuş ve zamanla gelişip evrilmiş bir spor ve adeta tüm spor dallarının başlangıcıdır. Günümüzde ise jimnastik / cimnastik farklı alt kategorilere sahip renkli bir branştır. Dünyanın her yerinde gerek fiziki gelişim gerekse de sağlık açısından her yaş grubu içinde uygulanan bir spordur. Bu spor ise Türkiye’de de federasyon tarafından resmi spor dalları arasında yer almaktadır.
İSTANBUL’DA EN İYİ JİMNASTİK KULÜBÜ NEREDEDİR? İstanbul da en iyi jimnastik kulüplerinden biri olan ve Anadolu Yakasında ulaşımı en kolay Ritmik Jimnastik Spor kulübüdür. Kulübün 29 yıldır neredeyse tüm branşlarında / organizasyonlarında 10.000 sporcuya hizmet vermesi ve bir çok branş ve organizasyonu başarı ile düzenlemesi tercih edilmesindeki en büyük sebeptir. Çocuklarınızı rahatlıkla bu kadar deneyime sahip ve Türk ve Yabancı antrenörleri akademi mezunu olması bu kulübü bir adım öne çıkarmaktadır.
İstanbul Üsküdar Zeynep Kamil Burhan Felek Spor Tesislerinde salonumuz da 4 yaşından maksimum 12 yaşa kadar öğrenci kabul ediyoruz. Tüm spor dallarının temel basamağı olan c/jimnastik kız ve erkek çocuklara 4 yaşında başlanan beden eğitimidir.