BURHANFELEK JİMNASTİK KURSU

Jimnastik sporu tarihte soylu ailelerin çocuklarının aldığı bir ders iken daha sonra tüm dünyada herkesin yapabildiği bir spor olmuştur. Jimnastik sporunu daha çok kız çocukları tercih etse de bu sporda cinsiyet ayrımı yoktur. Kızlar ve erkekler aynı anda grup çalışması olarak yapabilir.

Burhanfelek jimnastik kursuna nasıl gidebilirim? Anadolu yakasından Ümraniye, Ataşehir, Çekmeköy,Üsküdar, Kadıköy, Koşuyolu, Çengelköy, Göztepe ve Acıbadem olmak üzere bir çok semtimizden toplu taşıma yada kendi özel aracınızla gelebilirsiniz.

Hafta Sonu Burhan Felek Jimnastik Kursu Programı

Çalışma Adresimiz Temel Eğitim Grubu; Burhan Felek Sportif Kompleksi Ekrem Koçak A Blok Temel Jimnastik Salonunda
Hobby  & İleri Seviye Yarışmacı Grubu; Burhan Felek Sportif Kompleksi Milli Takımlar Ritmik Jimnastik Salonunda çalışma ve Antrenmanlarını Yapmaktadırlar.
Zeynep Kamil – Üsküdar/ İSTANBUL 
Günler Cumartesi  –  Pazar
Saatlerimiz 10:00   – 11:00  / Kontenjanlar dolu!!!

11:00   – 12:00  / KURSİYER GRUBU Kayıtlar devam ediyor…

13:00   – 14:00  / HOBBY GRUBU Kontenjanlar dolu!!!

14:00   – 15:00  / İLERİ SEVİYE GRUBU Kontenjanlar dolu!!!

15:00   – 16:00  / İLERİ SEVİYE GRUBU Kontenjanlar dolu!!!

16:00   – 17:00  / HOBBY GRUBU Kontenjanlar dolu!!!

Yaş grubu 04 – 12 Yaş
Ücret 8 Ders : 3000 TL’ DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA
(4 Hafta haftada iki günden  8 Ders katılımı) 

NOT:  Burhan Felek Jimnastik Kurs grupları 15- 17 kişiliktir  / Her ders 1 saat (60 Dakika) sürmektedir.

Hafta İçi Jimnastik Kursu Programı

Çalışma Adresi Burhan Felek Jimnastik Kursu Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.
Zeynep Kamil – Üsküdar / İSTANBUL 
Günler Pazartesi – Perşembe
Saatler 18:00 – 19:00  Kontenjanlar dolu!!!

19:00 – 20:00  Kontenjanlar dolu!!!

Yaş grubu 04 – 12 Yaş
Ücret 8 Ders : 3000 TL’ den başlayan fiyatlarla…
(4 Hafta haftada iki günden  8 Ders katılımı) 

NOT:  Burhan Felek Jimnastik Kursu gruplar 15 – 17 Kişiliktir  / Her ders “1” saat (60 Dakika) sürmektedir.

 

 

Özel Jimnastik Dersi

Çalışma Adresimiz Burhan Felek Jimnastik Kursu Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.
Zeynep Kamil – Üsküdar / İSTANBUL 
Günler & Saatler Jimnastik Antrenörümüz ile karşılıklı konuşularak gün ve saatler ayarlanmaktadır.
Yaş grubu Yetişkin / Çocuk
10 Derslik Paket Program  Ücreti 10.000 TL ( 10 Ders = 10 Saat )

NOT:  Özel jimnastik dersleri bire bir antrenör ile yapılmaktadır.
Her d
ers “1” saat (60 Dakika) sürmektedir.

Jimnastik kursu

Aqua Jimnastik Logo

Ritmik Jimnastik Kursu;

Ritmik Jimnastik Kursu programı Aquakamp Jimnastik salonun da yerli ve yabancı antrenörler eşliğinde gerçekleşmektedir.  Türkiye de yapılan Ritmik Jimnastik müzik ile sporun muhteşem uyumu seyircilere görsel olarak bir ziyafet çekmektedir. Son yıllarda dünyada en çok tercih edilen branş jimnastik sporudur.

Kulüp Tescil No: Ritmik Jimnastik Kursu Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne bağlı Ritmik Jimnastik Branşı  34/02044 tescil numaralı resmi kuruluştur.

 

Ritmik Jimnastik Kursu Grup Programı

Ritmik Çalışma Yeri  Hobby Grubu (Başlangıç) & A Grubu (İleri Seviye Yarışmacı Sporcu Grubu) antrenmanlarını Burhan Felek Ritmik Jimnastik Antrenman Salonlarında Yapmaktadır. 
ZEYNEP KAMİL – ÜSKÜDAR / İSTANBUL 
Ritmik Çalışma Günleri & Saatleri Cumartesi  –  Pazar      : 13:00 – 14:00 (Hobby Grubu)

Cumartesi  –  Pazar       : 14:00 – 16: 00 (A / B / C Grubu ) 

Pazartesi                           : 19:00 – 20:00 (A / B Grubu) KONTENJAN DOLU!!!

Salı                                      : 17:00 – 19:00  ( A Grubu )

Çalışma Grupları

Hobby Grubu ( Başlangıç Seviyesi)

A – B – C Grubu (İleri Seviye yaş grupları ve Yarışmacı Sporcu Grupları)

Ritmik Yaş Grubu 04 – 12 Yaş
Ücret HOBBY  GRUBU              = 4 Haftalık / haftada 2 saat / 8 ders       : 3000 TL

B ve C GRUBU                  =  4 Haftalık / haftada 4 saat  / 16 ders   :  3750 TL 

YARIŞMACI A GRUP      = 4 Haftalık / haftada 6 saat  / 24 ders   :   4000 TL

NOT: Ritmik Jimnastikte her ders “1” saat (60 Dakika) sürmektedir. Ritmik Jimnastik Yarışma gruplarında ise her ders “2” saat (120 Dakika) sürmektedir.

 

                                                                         JİMNASTİK VİDEOSU İZLE


Özel Ritmik Jimnastik Dersi

Çalışma Yeri Burhan Felek Ritmik Jimnastik Antrenman Salonu 
ZEYNEP KAMİL – ÜSKÜDAR / İSTANBUL 
Çalışma Günleri & Saatleri Jimnastik Antrenörümüz ile karşılıklı konuşularak gün ve saatler ayarlanmaktadır.
Yaş Grubu  Yetişkin / Çocuk
 10 Derslik Paket Ücreti  10.000 TL (10 Ders – 10 Saat)

NOT:  Özel jimnastik dersleri bire bir antrenör ile birlikte yapılmaktadır. Her ders “1”  saat (60 Dakika) sürmektedir.


RİTMİK JİMNASTİK KURSU

1994 Yılında, Kurulduğu günden günümüze kadar Ritmik Jimnastik sporuna birçok  Milli  sporcular yetiştirmiştir. Türkiye de yapılan Ritmik jimnastik kursu, Temel jimnastik kursu, Artistik Jimnastik, Trambolin Jimnastik , Sportif Aerobik ve Ritmik Jimnastik kursu branşlarında faaliyet gösterip yarışmalara katılıyor. Aqua Kamp  yıllardır Spora ve Sporcuya verdiği önemle hizmetinizdedir. Yetişkin Jimnastik, Pilates ve Çocuklara özel veya grup dersleriyle, stüdyo derslerimizle aradığınız her şeyi Aqua Spor Kulübünde bulabilirsiniz. Sizleri de aramıza bekliyoruz…

 

RİTMİK JİMNASTİK KURSU NEREDE? NASIL ULAŞIRIM?

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından denetlenen Ritmik Jimnastik Kursu ve Aquakamp çocuk gruplarına yönelik eğitim vermektedir.  Üsküdar –  Zeynep Kamil de Burhan Felek Spor tesisleri karşısında bulunan Sağlık Meslek Anadolu Lisesi kapalı spor salonunda hizmet vermektedir.

Üsküdar Burhan Felek Spor Kompleksi içinde bulunan Kubbe Salonda  Yapıldığı Ritmik jimnastik çalışmalarını yapmaktadır. Her iki Jimnastik Salonunun da İşletmesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne aittir.


ULAŞIM

Ritmik Jimnastik Salonuna her semt’en rahatlıkla ulaşabilirsiniz başta ; Acıbadem, Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy, Ataşehir, Koşuyolu, Zeynepkamil, Göztepe‘den otobüs yada dolmuş ile tek vesaitle gelebilirsiniz.  Kendi aracınız ile geldiğinizde okulun oto parkını ücretsiz kullanabilirsiniz.


Ritmik jimnastik Okulu Adres Bilgileri:

Burhan Felek Ritmik Jimnastik Antrenman Salonu:
Alaattin Yavaşça Sokak No:10  D:1 P.k:34662 Üsküdar – Altunizade / İSTANBUL

 


Eğitmenler

Eğitmenlerimiz spor akademisi mevzunu yada kendi konusunda ihtisas yapmış Ritmik jimnastik milli takımında bizleri uzun yıllar temsil etmiş ve milli takım hocalarından oluşmaktadır. Antrenörlerimiz Pedagojik Formasyon konusunda (Çocuk Psikolojisi ) Eğitimi almışlardır. |Ritmik jimnastik kursu


Ritmik jimnastik Grupları

Çocuklarımız yaş gurubu ve seviyelerine göre  maksimum 8 – 10 kişilik gruplara ayrılarak, Antrenörler eşliğinde çalışmalarını yaparlar. Cimnastik kursu çalışmaları her ders 1 saat olarak düzenlenir.

Ritmik Jimnastik Kursu çalışmalarımız aylık katılım şeklindedir. Eğitim sonunda sporcular temel hareketler olan ; Öne Taklalar, Geriye Taklalar, Amut, Çember, Kipe gibi temel hareketleri öğrenmiş olurlar. Temel hareketler öğretilir. İleri seviye jimnastik için branşlaşma eğitimi alan sporcular, yarışmalara Aqua Spor kulübü adına lisans alarak katılabilir.

 

Ritmik Jimnastik

Ritmik cimnastik sanatın çeşitli tekniklerle buluştuğu estetik ve zerafetin ön planda olduğu bir spor dalıdır. Görsel beğeniye hitap eden Ritmik Jimnastik tarihsel gelişim sürecine baktığımızda, Sanatın birçok dalının etkisi altında kaldığı görülmektedir. Başlıca yararlandığı alan dans sanatı olmuştur. Özellikle klasik ve modern bale, milli danslar, folklor, ritmik cimnastik etkisi altında kaldığı başlıca branşlardır.

Ritmik Cimnastik kullanılan aletler olimpik sıraya uygun olarak: ip, çember, top, labut,kurdeledir. Ritmik Cimnastik yarışmalar, dünya genelinde ferdi ve grup şampiyonları olmak üzere iki şekilde düzenlenmektedir. Ritmik  en önemli kısım vücut hareketleri ve alet kullanımıdır.

Ritmik Jimnastik Kursu
Ritmik Jimnastik Kursu

ip

Dinamiklik isteyen bir alet olup;atlamalar, sekizler, çevirmeler, rotasyon hareketleri, küçük ve büyük atış çeşitleri yapılır. Bu hareketlere çeşitli kombinasyonlar eklenebilir.

 

ÇEMBER

Daha fazla esneklik ve teknik beceri gerektiren bir jimnastik aleti olup çevirmeler, vücutta ve yerde çeşit yuvarlamalar, rotasyonlu hareketler ve atışlar yapılır. Çocukları en kolay öğreneceği hareketlerin   başında gelmekte ve  Jimnastik büyük zevkle yaptıkları ve hemen hemen   her küçük alanda yapmaya çalıştıkları bir yan perende dir.

TOP

Vücudun üzerinde yuvarlanması, sektir, yumuşak ve dişiliği ön plana çıkaran hareketlerin birleşmesi ile zerafet ortaya çıkar.

 

LABUT

İki parça halinde bir jimnastik aleti olup devamlı hareket halindedirler. Küçük, orta, büyük daireler, değirmenler, vuruşlar, çeşitli asimetrik hareketler, tek ve çift labut atış teknikleri vardır.

 

KURDELE

Akıcı teknik hareketler ve vücut elementleri birbiriyle mükemmel bir uyum içinde olup kullanımı için daha fazla güç ve koordinasyon gerekir. Bu alete ait teknikler arasında: spiraller, zikzaklar, daireler, yüksek atışlar, bumeranglar sayılabilir.


2023 yıllık faaliyet programında çocuk gelişimi için rutin hale gelen kış  jimnastik kampı düzenlemeyi uygun bulmuş ve eğitmenler konuları işlerken düzeyli tartışma ortamı olmuştur.

 

Kaç Yaşında Jimnastik Eğitimine Başlanabilir

Jimnastik sporuna erken yaşlar da başlamak çok faydalıdır. Birçok insan jimnastik sporu hakkında görsel bilgiye sahiptir, ancak detaylı bilgiyi kimse bilmez. Göze hoş görünen ve oldukça estetik duran bu sporun tarihi eski Yunan medeniyetlerine kadar dayanır. Jimnastiğe başlama için çocuğun verilen komutları dinleme yetisine sahip olması gerekir. Bu da genel olarak “4” yaştır. Ne kadar erken yaşlarda jimnastik sporuna başlanırsa o kadar çok verim alınır.

Jimnastiğin Faydaları Nelerdir?

Jimnastik fiziksel beceri ve motor becerileri geliştiren bir spordur. Çocuğun aynı anda koordinasyonun sağlar. Fiziksel esneklik kasların daha sağlıklı olmasını ve çocuğun duruş bozukluklarının düzelmesine yardımcı olur. Aynı zamanda güven, cesaret, karalılık, çeviklik gibi kavramları tanıyarak kendine olan öz güveni artacaktır.

Müzik ve dans eşliğinde yapılan bu spor çocukların daha mutlu olmasını sağlar. Özellikle aletli jimnastikte çocuklar bu durumu oyun olarak algılar ve öğrenme daha çabuk olur. Okul başarısı yükselir. Jimnastik yapan çocuklar daha başarılı ve daha öz güvenli olurlar.

Jimnastik Nasıl Yapılır?

Burhanfelek Jimnastik Kursu Atletizim sahası Jimnastik sporu için öncelikle yaş gruplarına göre sınıflandırma yapılmalıdır. Aynı yaş grubunun gelişimsel özellikleri aynı olduğu için öğrenme sırasında sorun çıkmayacaktır. Jimnastik sporu önce ısınma hareketleri ile başlar.

Bazı esneme ve ısınma hareketleri ile başlar ve hareketler ile devam eder. Her ders öncesi mutlaka esneme hareketleri yapılmalı ve ders oyun niteliğinde bitirilmelidir. Ters bir hareket yapılmaması için mutlaka uzman tarafından uygulamalı olarak bu dersler verilmelidir.

 

Jimnastik Okulu Adres Bilgileri:

Burhanfelek Jimnastik Kursu Antrenman Salonu:
Alaattin Yavaşça Sokak Numara:10  Daire:1 P.k: 34662 Üsküdar – Altunizade / İSTANBUL