SPORA BAŞLAMADAN JİMNASTİK YAPIN

Jimnastik kursu spora başlamada ilk olmalı temel hareketler olarak kabul edildiği için çocukları önce bu spora yönlendirmelisiniz. Araştırmalar uzmanlar esneklik ve sakatlıklardan önce korunmanın en önemli faktörü olarak göstermektedir. Çocuklar hareket yapma konusunda bitmez tükenmez enerjilerini kullanmada istiyorsa aileler jimnastik kursu çalışmalarına kayıt yaptırarak göndermelidir.

Jimnastik Kursu
Jimnastik Kursu

3-4 YAŞTAN İTİBAREN JİMNASTİK

3-4 yaş başlangıç olarak gibi görünse de kas ve iskelet sistemine daha kolay şekil verebilirsiniz.En önemli nedeni çocuklarımızın hareket kabiliyeti ve bedenlerini tanımaya, kaslarını esnetmeye çalışmalarıdır. El koordinasyonu gibi hareketler çalışmaları bu yaş için ve gelişimleri açısından kasların kuvvetlenmesini öncelikle sağlamak gerekir.

Cimnastik Dersi
Cimnastik Dersi

ÇOCUKLAR VE AİLELER SPOR ALANI ARARLAR

Şehirler ne kadar büyük ve yapılaşma çocukların doğal alanı ve aktif spor yapmalarını önemli ölçüde engellemektedir. Spor salonu ne kadar çok ve varsa bu durum çocukların lehinize gelişir. Çocukların spor alanları konusunda şimdi daha şanslıdır. Büyük şehirlerde yapılaşma ve giderek zorlaşmaktadır. Bu durumlarda başka etkinlikler yani sosyal medya ve oyun atari gibi bağımlılık oluşur.

SPORA BAŞLAMADAN JİMNASTİK YAPIN
Etiketlendi: