Spora Başlamadan Jimnastik Yapılmalı;

Spora başlamadan jimnastik yapılmalı bunun nedeni sporun alt yapısı olmasıdır. Hepimiz biliyoruz ki spor insanın hayatını sağlıklı devam ettirebilmesi için şarttır. Genellikle bize bedenen ve ruhen faydalı olan bir uğraş olarak görülmekten çok spor yapmayı alışkanlık haline getirmemiş insanlar tarafından sıkıcı ve yoran bir aktivite olarak görülür.

Spora başlamadan jimnastik yapılmalı
Spora başlamadan jimnastik yapılmalı

 

SPORUN TEMELİ JİMNASTİK

Spor alışkanlığı kazanmak için spora küçük yaşta başlanmalı ve düzenli olarak, bundan keyif alarak hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Bu saydığımız gereklilikleri barındıran en temel spor dalı jimnastiktir. Bu zamana kadar jimnastik sporuna başlayan çocuklarımız spor yapmanın yanında bu aktiviteden keyif aldıkları için sporun devamlılığını sağlamış ve zaman içerisinde bu alışkanlığı edinmişlerdir. |Spora başlamadan jimnastik yapılmalı

Jimnastik Kursu
Jimnastik Kursu

Çocuklar İçin Spor Seçimi

Çocuklar için yapılacak spor dalının seçimini sıklıkla yaşadığımız olaylar üzerinden sizlerle paylaşalım:
Bazı veliler uzman eğitmenlerimizce verilen jimnastik kurslarına çocuklarını yazdırmak istedikleri zaman çocuklarının spor yapmayı alışkanlık haline getiremediklerini, çok sıkıldıklarını, uzun süre denemiş olmalarına rağmen çocuğun o alana ilgi duymadığını söyler. Fakat çocuk jimnastik kursuna başladığı zaman kursa keyifle gelmeye, orada sosyalleşmeye, kendini geliştirmeye hevesli olmaya başlar. |Spora başlamadan jimnastik yapılmalı

Çocuklar Jimnastik Dersi
Çocuklar Jimnastik Dersi
Çocuklar için Cimnastik Okulu
Çocuklar için Cimnastik Okulu

ÇOCUKLAR JİMNASTİĞİ NEDEN SEVER?
Çünkü jimnastik, hem bireysel hem grupla çalışmayı seven çocuklara yöneliktir. Jimnastik, hem kulağa hem duyulara hem de görselliğe hitap ettiği için her temsil sisteminden çocuğu kendine çeker. Ve sonunda veli görür ki bu zamana kadar denediği spor dalları çocuğunun her yönden kuşatamamış onu her yönden doyuramamış dallardır. Bu bakımdan jimnastik çocuklar için biçilmiş kaftandır.

Jimnastikte Esneklik ve Doğru Hareketler
Jimnastikte, özellikle temel jimnastikte hareketler her ne kadar kolay gözükse de, dikkatsiz ve gelişi güzel yapıldığı zaman beden için risk haline gelebilir. Bu sebeple alanında  uzman bir eğitmen eşliğinde yapılması gerekir. Jimnastikte amaç öncelikle bedeni esnetmek olduğundan jimnastiğin ilk aşamasında esneme hareketleri vardır. Bu esneme hareketleri, jimnastiğin temel aşamasında yer alır ve her yaştan insanın gerçekleştirebileceği türdendir.
Vücudun esneklik kazanması için yapılan jimnastik Kursu hareketleri  vücudun ısınmasına yardımcı olurken yapılacak diğer spora ya da jimnastiğin farklı bir dalına vücudu hazırlar. Kas yapınızı olumlu yönde etkileyeceği için yaş sınırlaması olmadan, alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen jimnastik eğitimlerimize katılabilirsiniz.

SPORA BAŞLAMADAN JİMNASTİK YAPILMALI