Jimnastik kursu

 

Ritmik Jimnastik Kursu

Kulüp Tescil No: Ritmik Jimnastik Kursu Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne bağlı Ritmik Jimnastik Branşı  34/02044 tescil numaralı resmi kuruluştur.

 

Ritmik Çalışma Yeri  Hobby Grubu (Başlangıç) & A Grubu (İleri Seviye Yarışmacı Sporcu Grubu) antrenmanlarını Burhan Felek Ritmik Jimnastik Antrenman Salonunda Yapmaktadır. 
ZEYNEP KAMİL – ÜSKÜDAR / İSTANBUL 
Ritmik Çalışma Günleri & Saatleri  Cumartesi  –  Pazar 13:00 – 14:00 (Hobby Grubu)

 Pazartesi – Cuma 17:00 – 19: 00 (A Grubu )

 Cumartesi – Pazar 13:00 – 15:00  ( A Grubu )

Çalışma Grupları  Hobby ( Başlangıç Seviyesi)

A Grubu (İleri Seviye Yarışmacı Sporcu Grubu)

Ritmik Yaş Grubu 04 – 12 Yaş
Ücret HOBBY  GRUBU =  Aylık (4 Haftalık) / 8 ders (8 saat)  : 500 TL

A GRUBU               = Aylık (4 Haftalık) / 8 ders (8 saat)  : 650 TL

NOT:  Ritmik Jimnastik Kursu Grupları 8 – 10 Kişiliktir / Her Ders “1” saat (60 Dakika) sürmektedir.

                                                                         JİMNASTİK VİDEOSU İZLE


Özel Ritmik Jimnastik Dersi

Çalışma Yeri Burhan Felek Ritmik Jimnastik Antrenman Salonu
ZEYNEP KAMİL – ÜSKÜDAR / İSTANBUL 
Çalışma Günleri & Saatleri Jimnastik Antrenörümüz ile karşılıklı konuşularak gün ve saatler ayarlanmaktadır.
Yaş grubu  Yetişkin / Çocuk
 8 derslik paket Ücreti   1600 TL ( 8 Ders)

NOT:  Özel jimnastik dersleri bire bir antrenör ile yapılmaktadır. Her ders “1” saat sürmektedir.


RİTMİK JİMNASTİK KURSU

1994 Yılında, Kurulduğu günden günümüze kadar Ritmik Jimnastik sporuna birçok  Milli  sporcular yetiştirmiştir. Türkiye de yapılan Ritmik jimnastik kursu, Temel jimnastik kursu, Artistik Jimnastik, Trambolin Jimnastik , Sportif Aerobik ve Ritmik Jimnastik kursu branşlarında faaliyet gösterip yarışmalara katılıyor. Aquakamp  yıllardır Spora ve Sporcuya verdiği önemle hizmetinizdedir. Yetişkin Jimnastik, Pilates ve Çocuklara özel yada grup dersleriyle, stüdyo derslerimizle aradığınız her şeyi Aqua Spor Kulübünde bulabilirsiniz.

 

RİTMİK JİMNASTİK KURSU NEREDE? NASIL ULAŞIRIM?

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından denetlenen Ritmik Jimnastik Kursu ve Aquakamp çocuk guruplarına yönelik eğitim vermektedir.  Üsküdar –  Zeynep Kamil de Burhan Felek Spor tesisleri karşısında bulunan Sağlık Meslek Anadolu Lisesi kapalı spor salonunda hizmet vermektedir.

Üsküdar Burhan Felek Spor Kompleksi içinde bulunan Kubbe Salonda  Yapıldığı Ritmik jimnastik çalışmalarını yapmaktadır. Her iki Jimnastik Salonunun da İşletmesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne aittir.


ULAŞIM

Ritmik Jimnastik Salonuna her semt’en rahatlıkla ulaşabilirsiniz başta ; Acıbadem, Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy, Ataşehir, Koşuyolu, Zeynepkamil, Göztepe‘den otobüs yada dolmuş ile tek vesaitle gelebilirsiniz.  Kendi aracınız ile geldiğinizde okulun oto parkını ücretsiz kullanabilirsiniz.


Ritmik jimnastik Okulu Adres Bilgileri:

Burhan Felek Ritmik Jimnastik Antrenman Salonu:
Alaattin Yavaşça Sokak No:10  D:1 P.k:34662 Üsküdar – Altunizade / İSTANBUL


Eğitmenler

Eğitmenlerimiz spor akademisi mevzunu yada kendi konusunda ihtisas yapmış Ritmik jimnastik milli takımında bizleri uzun yıllar temsil etmiş ve milli takım hocalarından oluşmaktadır. Antrenörlerimiz Pedagojik Formasyon konusunda (Çocuk Psikolojisi ) Eğitimi almışlardır. |Ritmik jimnastik kursu


Ritmik jimnastik Grupları

Çocuklarımız yaş gurubu ve seviyelerine göre  maksimum 8 – 10 kişilik gruplara ayrılarak, Antrenörler eşliğinde çalışmalarını yaparlar. Cimnastik kursu çalışmaları her ders 1 saat olarak düzenlenir.

Ritmik Jimnastik Kursu çalışmalarımız aylık katılım şeklindedir. Eğitim sonunda sporcular temel hareketler olan ; Öne Taklalar, Geriye Taklalar, Amutlar, Çember, Kipeler gibi temel hareketleri öğrenmiş olurlar. Temel hareketler öğretilir. İleri seviye jimnastik için branşlaşma eğitimi alan sporcular, yarışmalara Aqua Spor kulübü adına lisans alarak katılabilir.

 

Ritmik Jimnastik

Ritmik cimnastik sanatın çeşitli tekniklerle buluştuğu estetik ve zerafetin ön planda olduğu bir spor dalıdır. Görsel beğeniye hitap eden Ritmik Jimnastik tarihsel gelişim sürecine baktığımızda, Sanatın birçok dalının etkisi altında kaldığı görülmektedir. Başlıca yararlandığı alan dans sanatı olmuştur. Özellikle klasik ve modern bale, milli danslar, folklor, ritmik cimnastik etkisi altında kaldığı başlıca branşlardır.

Ritmik Cimnastik kullanılan aletler olimpik sıraya uygun olarak: ip, çember, top, labut,kurdeledir. Ritmik Cimnastik yarışmalar, dünya genelinde ferdi ve grup şampiyonları olmak üzere iki şekilde düzenlenmektedir. Ritmik  en önemli kısım vücut hareketleri ve alet kullanımıdır.

Ritmik Jimnastik Kursu

Ritmik Jimnastik Kursu

ip

Dinamiklik isteyen bir alet olup;atlamalar, sekizler, çevirmeler, rotasyon hareketleri, küçük ve büyük atış çeşitleri yapılır. Bu hareketlere çeşitli kombinasyonlar eklenebilir.

 

ÇEMBER

Daha fazla esneklik ve teknik beceri gerektiren bir jimnastik aleti olup çevirmeler, vücutta ve yerde çeşit yuvarlamalar, rotasyonlu hareketler ve atışlar yapılır. Çocukları en kolay öğreneceği hareketlerin   başında gelmekte ve  Jimnastik büyük zevkle yaptıkları ve hemen hemen   her küçük alanda yapmaya çalıştıkları bir yan perende dir.

TOP

Vücudun üzerinde yuvarlanması, sektir, yumuşak ve dişiliği ön plana çıkaran hareketlerin birleşmesi ile zerafet ortaya çıkar.

 

LABUT

İki parça halinde bir jimnastik aleti olup devamlı hareket halindedirler. Küçük, orta, büyük daireler, değirmenler, vuruşlar, çeşitli asimetrik hareketler, tek ve çift labut atış teknikleri vardır.

 

KURDELE

Akıcı teknik hareketler ve vücut elementleri birbiriyle mükemmel bir uyum içinde olup kullanımı için daha fazla güç ve koordinasyon gerekir. Bu alete ait teknikler arasında: spiraller, zikzaklar, daireler, yüksek atışlar, bumeranglar sayılabilir.


On bin yada 598 kişi için yaklaşık ne yaptık mühendis İstanbul için bir araya getirdi eğitmenler yüksek öğrenim görmüş rapor hızlandırılması kasım ayında sunulan ritmik jimnastik kursu bilmesi gerekir.Sayın başkan sizlere sunacağım bir alan değil