Çocuk ve Jimnastik;

Çocuk ve jimnastik neden oldukça uyumlu bir spor olduğunu sizlere daha önce bir çok yazımızda anlatmaya çalıştık. Bunların en önemlisi çocukların oyunu çok sevmeleridir. Jimnastik Kursu çocuklara en çok hitap eden spor olmuştur. Biz de sizlere nedenlerini anlatmaya çalışacağız.

jimnastik-kursu

Çocuklar Neden Jimnastik Kursu Almalı?
Çocuklarımızın sağlık bir yarına adım atmaları için spor şarttır. Türkiye’de gelişmekte olan Jimnastik sporu çocuğunuzun kas, iskelet ve kişisel sosyal gelişimi için çok önemli bir yere sahiptir. Bunun için değerli çocuklarımıza mutlaka jimnastik eğimi aldırmamız faydalı olacaktır.
Değerli çocukların gelişimi, okul öncesi ve okul sonrası sosyal gelişimi, el ve vucüt koordinasyonu için mutlak bir rol oynamaktadır. Cimnastikte temel eğitimler verilerek seviye tespiti yapılım çocuğun hangi cimnastik branşına daha yatkın olduğunu tespit ederek o doğrultuda çocuğumuza eğitim vermekteyiz.
Bu sayede jimnastik eğitimi alan öğrencilerimiz hiç bir zaman spordan sıkılma veya uzaklaşma isteği ile karşı karşıya kalmayacaklardır.

1 (48)

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Temel Jimnastik Eğitimi
Temel jimnastik eğitimi öğrencilerimizin en başta aldığı eğitimdir. Jimnastik salonumuzdaki aletleri tanıma ve profesyonel hocalarımız eşliğinde yapılacak olan fiziksel hareketler tanıtımı yapılmaktadır. Bunun hemen sonrasında öğrencilerimiz belirli bir sıraya yerleştirilerek sıra sıra hareketler tekrarlanır.
Hareketlerin bir bir yapıldığı ve hiç bir zorlayıcılığının olmadığı temel jimnastik hareketlerinde çocuğumuz yeni arkadaşları ile sosyalleşirken aynı zamanda da spor yapmış olmanın mutluluğunu yaşamaktadır.
3 Yaş Sonrası Jimnastik Eğitimi
3 yaş sonrası jimnastik eğitimi temel düzey jimnastik eğitimine yaklaşmak ve çalışmalara başlamak için ideal bir yaştır. Çocuğunuz ve siz değerli velilerin isteği doğrultusunda öğrencimiz kursa başlatılır ve deneyimli ve konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından eğitime başlatılır.
Çocuğumuzun fiziksel özelliklerinin ve çevresel iletişim bağlarını kuvvetlendirmek için aqua kamp’ın vermiş olduğu bu kursu siz değerli öğrencilerimize ve velilerimize sunmaktayız.
Jimnastik Eğitim Süreci
Jimnastik kursu eğitim süreci öğrencimizin kursa alışması ve ısınması ile doğrudan başlamaktadır. Kurs arkadaşlarının pozitif olması ve kurs veren hocamızın güzel yüzlülüğü de çocuğumuza kursa alışması için artı bir adım olacaktır.
“Kurs süreci oldukça iyi ve pozitif geçmektedir.”
Jimnastik kursu eğitimlerinde öğrencimiz eğer bir hareketi yapmakta zorlanır ise bunu hocalarına sorabilir ve tekrarını yapabilir.

cocuk-cimnastik-kursu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cimnastik Branşları
Sizlerle temel cimnastik hareketlerinin neler olduğunu paylaşmak istiyoruz;
• Esas Duruş
• Açık Bacak Duruşu
• Kartal Duruş
• Planör Duruş
• Ye Duruşu
• Öne Hamle Duruşu
• Yana Hamle Duruşu
• Geriye Hamle Duruşu
• Çömelme Duruşu
• Tek Dizüstü Duruş
Ve daha fazla duruş hareketi ile öğrencilerimizi eğittmekteyiz.

ÇOCUK VE JİMNASTİK